Prezentowany obraz jest wyłączną własnością serwisu ugg.pl. Wykorzystywanie bez zgody właściciela będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Wilkasy. Kompleks Orlik zaprasza nie tylko młodzież, lecz i dorosłych

Informację zamieścił(a): Waldemar Albowicz - 21 kwiecień 2011

Wilkasy. Kompleks Orlik zaprasza nie tylko młodzież, lecz i dorosłych

Kilka dni temu przy Szkole Podstawowej ruszył kompleks boisk sportowych wybudowany w ramach rządowego programu „Orlik 2012”. Składa się z boiska piłkarskiego o wymiarach 30 x 60 metrów, pokrytego syntetyczną trawą i boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej (15 x 30 metrów). Można z nich korzystać bezpłatnie w dni powszednie w godz. 16.00-21.00, w soboty i niedziele od 11.00 do 21.00. Przyjdź i zagraj! Zapraszamy!


Na terenie kompleksu znajduje się ponadto budynek sanitarno-szatniowy. Całością zawiaduje animator obiektu sportowego, do którego zadań należy organizowanie oraz prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych, gier i zabaw ruchowych, a także pokazów i konkursów sportowych. Kolejny Orlik na terenie gminy Giżycko, zlokalizowany na osiedlu Bystry, otworzy swoje podwoje już niebawem. Podobnie jak obiekt w Wilkasach będzie do dyspozycji dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Inwestycje te realizowane są w Polsce od 2008 roku, a środki na ich budowę pochodzą w 1/3 z budżetu państwa, w 1/3 z samorządów województw, zaś w 1/3 są wkładem własnym gminy. Do końca roku w całym kraju ma już być aż 1800 takich obiektów.                       Tekst i foto: Waldemar Albowicz  


 

Zobacz pokrewne tematy: